Daccord направи 32 спасявания, Kraken победи Senators с 4-1 за 6-та поредна победа
AP News | 2024-01-05 | 08:08:33

СИАТЪЛ (АП) — Томас Татар и Андре Бураковски отбелязаха с разлика от 3:43 в края на втория период, докато Seattle Kraken победиха Ottawa Senators 4 -1 в четвъртък вечер за шестата им поредна победа.

Яни Гурд вкара през първия период, а Винс Дън отбеляза гол при празна врата и асистенция за Кракен, които водят рекорд за франчайз 10- серия от игрови точки. Джоуи Дакорд последва шутаута си от Winter Classic с 32 спасявания, а Джордан Ебърле добави две асистенции.

Паркър Кели вкара третия си гол за сезона, а Йоонас Корписало спря 24 удара за Сенаторите, които загубиха три от четири.

Дакорд държеше Отава извън борда, докато Кели не отклони 7:40 до края. Той не бе допуснал гол от началото на първия период от победата на Сиатъл срещу Филаделфия на 29 декември, което му даде най-дългата серия от неуспешни мачове в историята на отбора.

Кракен се присъедини към НХЛ като разширителен отбор за сезон 2021-22.

Гурд вкара рикошет по средата на първия за шестия си гол този сезон.

Tatar получи свободна линия благодарение на страхотен пас от Eberle и победи Korpisalo с 4:40 до края на втория. Бураковски добави още един 57 секунди преди края на периода, когато реализира подаване 2 в 1 на Кайлер Ямамото. Това беше първият гол за сезона за Бураковски, който отсъства през по-голямата част от пътя поради контузия в горната част на тялото.

Дън добави гола си с празни врати само повече от две минути преди края на третия.

Сенатори: Играйте в Едмънтън в събота.

Kraken: Играйте в Бъфало във вторник.